כאשר מדברים על השקעה בנדל"ן בגרמניה לרוב עולה השם ברלין כיעד אטרקטיבי ומועדף. אולם, במרחק של פחות משעת נסיעה מברלין ברכבת המהירה נמצאת לייפציג, אחת מן הערים הגדולות המרכזיות בגרמניה ואחת האטרקטיביות שבה לשם השקעה. מסתבר כי דירות למכירה בלייפציג מוצעות בה במחיר נמוך יותר מאשר בברלין, ואלו נושאות בחובן תשואה גבוהה יותר.


להשקיע בנדל"ן בלייפציג

כאמורדירות למכירה בלייפציג מוצעות במחירים נמוכים ביחס לאלה שתמצאו בברלין , מה שאומר כי הסיכוי כאן למצוא נכסים בתשואה גבוהה גדול במיוחד. כאשר בוחנים את שוק השכירות בלייפציג רואים כי הוא פעיל מאוד. ולמעשה, הוא מכיל משפחות ואנשי עסקים רבים העובדים במרכז המסחרי ובבנייני המשרדים הרבים בלייפציג עצמה, או לחילופין בברלין. כל אלו בוחרים להעתיק את מגוריהם ללייפציג, המאפשרת לכם איכות חיים גבוהה, המתקיימת במרחק מה מן הכרך הגדול.

אומנם בתחילת המאה הנוכחית סבלה לייפציג מירידות מחירים ובריחת תושבים מסיבית. אולם כעת נדמה כי היא חוזרת לעצמה ובגדול, כאשר מסתמנת בה תנופת בנייה. בנוסף יש בה תוספות משמעותיות של מקומות תעסוקה ואזורי מסחר, ומתקיימים בה מספר מוסדות חינוך מן הנחשקים והחשובים בעולם – למשל, בית הספר הגבוה למוסיקה ותיאטרון. כמובן שמקומם של מרכזי תרבות ופנאי רבים אינו נפקד כאן.

לעומת זאת עליות המחירים והערך של הנכסים בלייפציג עוד לא מיצו את עצמם, לכן דווקא כאשר מדובר על ההיצע של דירות למכירה בלייפציג, הסיכוי לרווחי הון בשל עליית ערכן הוא גבוה הרבה יותר, מאשר בערים מרכזיות יותר באירופה. מחירי השכירות בלייפציג עלו בחמש השנים האחרונות ביותר מ- 20%, אולם גם ערכם של הנכסים בעיר עלה ביותר מ- 30%. לעומת זאת, נראה כי בערים אחרות באירופה תהליך עליית המחירים שלאחר משבר שנת 2008 כבר הושלם, ואין סיכוי להשיג גידול דומה לזה לא בערך הנכסים, ולא בתשואתם.

דירות למכירה בלייפציג

ליפציג מצויה אם כן בעיצומו של תהליך צמיחה דינאמי. אוכלוסיית העיר וחיי המסחר שבה, פרוייקט הרכבת בליפציג, צומחים בשנים האחרונות בצורה משמעותית וניכרת לעין. עליה זו, מביאה עימה הרבה מאוד יתרונות למשקיע, מאחר והיא מאפשרת העלאה משמעותית בדמי השכירות למגורים ולמסחר בלייפציג.

להשקיע בלייפציג - איך עושים זאת נכון

אם החלטתם שאתם מעוניינים לבחון אפשרות של רכישה מתוך מבחר דירות למכירה בלייפציג, מומלץ להיעזר בחברה מקצועית שתוכל ללוות את התהליך מתחילתו. כלומר כזו שתאפשר לכם לאתר את הנכס המתאים, בשכונה המתפתחת, ובנגישות המתאימה. כמו כן תוכלו לבחון באמצעותה את כדאיות ההשקעה באותו נכס.ובנוסף, בל נשכח כי מדובר בעסקה מורכבת ביותר, אשר מתבצעת בשפה זרה, ובמדינה זרה, בה ישנם חוקים שונים ונוקשים. חברה בעלת נסיון תדע להימנע מכל אותם "פחים" משפטיים ואחרים כך שההשקעה שלכם תהיה בידיים בטוחות.

כמובן שגם נושא התחזוקה השוטפת של הנכס, במידה ואכן תרכשו דירות למכירה בלייפציג, יטופל על ידי חברה זו. כמו גם נושא השכרת הנכס, אשר יעשה מן הסתם באופן נינוח יותר במידה ותהיה מעורבת בו חברה מקצועית. ההיכרות של חברה זו עם השוק גם תסייע לכם להבין את העלויות הריאליות של הנכס, ולבחון מהי התשואה האמיתית הצפויה ממנו. חשוב גם להתייעץ לגבי הדרך בה יש לנהל את רווחי ההון שיצטברו כתוצאה מעליית ערכו של הנכס.

חברה כזו גם תדע לייעץ לכם לגבי חוקי המס הן בארץ והן בגרמניה עצמה. וכך גם לגבי מיסוי רווחי הון במידה ותשקלו למכור את הנכס.

ליצירת קשר עם wise-group אנא לחץ/י כאן

צפה/י בהצעות נדל"ן מניבות בעולם, לחץ/י כאן!