העיר צייץ - עיר בפיתוח במזרח גרמניה

מיקום העיר צייץ:

צייץ היא אחת הערים המתפתחות ביותר במטרופולין הערים של העיר הגדולה לייפציג. באופן טבעי, הפיתוח המהיר, ההגירה החיובית ועליית המחירים בלייפציג הסמוכה, משפיע בטווח זמן מיידי וארוך גם על הטבעת שמקיפה אותה וכך ניתן לראות מגמות עליית ערך במחירי הנכסים ובמחירי השכירות בעיר ו בשנים האחרונות. לצייץ מיקום אסטרטגי לא רק בזכות מרחק של כשעתיים מברלין, או 30 דק' מלייפציג, אלא גם בשל מיקומה במרכז המשולש שבין 4 ערים מרכזיות: לייפציג, נאומבורג, אלטנבורג וגרה.


על העיר:

בצייץ מתגוררים כ-30,000 תושבים והיא מהווה מרכז תיירותי היסטורי וחשוב. צייץ קיימת עוד מתקופת הדוכסות משנת 531, יש בה נקודות ציון היסטוריות רבות אשר מהוות בסיס לתיירות המקומית ופסטיבלים רבים הנערכים מספר פעמים בשנה מזמינים תיירים רבים מרחבי גרמניה ואירופה. באתר העירייה ניתן למצוא רקע רב על העיר, תכניות, ושירותים מפורטים לאזרחים, בלינק המצ"ב. 

בנוסף, ראש העיר מפרסם בעמוד הפייסבוק שלו על פיתוחים שונים בעיר ופרוייקטים בהקמה, בלינק המצ"ב. למשקיעים בעיר מומלץ להתחבר ולהתעדכן במסרים.

תעסוקה, כלכלה, פיתוחים ותרבות בעיר:

בצייץ יש מרכזי עסקים ומפעלים חשובים המהווים מרכיב מרכזי בכלכלה המקומית, אחד המפעלים המפורסמים והחשובים הוא מפעל הסוכר המקומי והוא אחד מתוך מגוון עסקים וקשת רחבה של תחומים.

העיתונות הגרמנית פירסמה מספר תכניות לפיתוח אזורי, פתיחת עסקים ופתיחת מוקדי תעסוקה רבים בעיר, למשל:

בצייץ נמצאים מרכזי תרבות וספורט רבים והיא מזוהה לראשונה עם פיתוח וייצור עגלה לתינוק הראשונה מסוגה בעולם. מרכז רפואי ובית חולים גדול ומרכזי משרת את תושבי צייץ ותושבים מכל הסביבה, בעיר גם מוסדות חינוך רבים ללימוד שפות ומקצוע, בתי ספר וגני ילדים. כמו כן, סביב העיר יש אוניברסיטאות גדולות והמובילות שבהם בעיר לייפציג, שם גם למדה קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ואוניברסיטה גדולה נוספת בעיר גרה, שתיהן במרחק של 30 דק נסיעה בלבד במיקום המאפשר מגורים זולים ואטרקטיביים לסטודנטים.

בימים אלו יוצא אל הדרך פרוייקט כרייה של אגם מלאכותי עצום (ככול הנראה ימולא ממי תהום) ואשר יחבר את צייץ עם ערי נמל נוספות בסביבה, וביניהן צביקאו וערים מובילות נוספות. לפי התכנית, האגם יקדם תכניות תיירות, תחבורה ועסקים והוא צפוי להסתיים בעוד כ-20 שנים. פרטים על התכנית הלאומית בלינק המצ"ב, או בלינק המצ"ב.

על פיתוחים ורעיונות לתכניות בעיר ניתן לקרוא בלינק המצ"ב.

בצייץ יש מספר בתי מלונות ובתי הארחה, מידי שנה בעלי המלונות משפרים את איכות החדרים והאטרקציות התיירותיות, זאת לצאת הפסטיבלים והאירועים השנתיים בעיר אשר מזמינים תיירים מכל גרמניה וממדינות נוספות. ניסיונה של החברה מלמד שישנה דרישה לאירוח בדירות AIRBNB כך שהנכסים שבבעלות החברה מושכרים בתקופות קצרות וארוכות בתשואה גבוהה הנעה בין 12%-15% ובתפוסה כמעט מלאה. על חלק מנכסי החברה בAIRBNB ניתן ללמוד בלינק המצ"ב. על בתי המלון הקיימים כרגע בצייץ ניתן ללמוד בלינק המצ"ב.

תשתית לרכבת מהירה 24/7!

אחד הפיתוחים המרכזיים בעיר הינו פיתוח תחנת הרכבת ותשתיות הרכבת המהירה והחשמלית אשר תחבר את צייץ לערים הגדולות בתחבורה זולה, חשמלית ומהירה 24/7! פיתוח זה יאפשר לתושבי הערים הגדולות והיקרות יותר להגר לצייץ ולהתגורר בה במחירים זולים יותר ובמרכז תעשייתי ותעסוקתי אטרקטיבי. 

תכנית הרכבת החשמלית כבר אושרה! וצפויה להסתיים בשנת 2025

פרויקט הרכבת החשמלית שהולך לפתח את התחבורה הציבורית בערים סביב העיר הגדולה והשוקקת לייפציג ובכך לאפשר תנועה מהירה יותר בכל שעות היום. התושבים יהנו מזמינות והגעה מהירה אל העיר הגדולה, ובכך תתאפשר זמינות גדולה לערים המתפתחות - צייץ, וויזנפלס וגרה

לפרטים נוספים ופירוט הכתבה - לחצו כאןצפי עליית ערך:

כדי ללמוד על פוטנציאל עליית הערך בצייץ, נבחן ראשית את העלייה בעיר הגדולה הסמוכה לייפציג, שם הממוצע העירוני למט"ר הוא 2,000 יורו למ"ר! עליית הערך רק בשנה האחרונה היא של יותר מ-15% פרטים בלינק המצ"ב. באזורים אחרים בעיר פרויקטים חדשים עומדים על 5,000 יורו למ"ר ולפעמים גם יותר. על פי הנתונים המצורפים בלינק המצ"ב המחירים בעיר לייפציג גדלו בקצב מסחרר בשל הפיתוח הרחב שהתבצע בה וההגירה החיובית הגדולה ביותר בגרמניה. מידי שנה יותר מ- 13% מתושבי גרמניה עוברים להתגורר בעיר לייפציג, בעיקר משפחות וצעירים. לינק באופן טבעי, מגמה זו משפיעה גם על טבעת הערים שמקיפה אותה והעיר צייץ בין הערים הנהנות מעליית ערך בהתאמה.

 

עליית מחירי הנדל"ן בעיר צייץ:

כיום מחירי הנדלן בצייץ בעלייה הדרגתית מידי שנה וקיימת הזדמנות ממשית לרכישת נכסים במחירים נמוכים משמעותית מהעיר לייפציג ומערים אחרות מתפתחות בגרמניה. בגרף המצורף ניתן לראות את עליית המחירים שנעשו בעיר והוא מתאר באופן נקודתי את עליית המחירים לפי  את הנתונים ניתן לראות  בלינק המצ"ב.

  • ב- 2015 המחיר למ"ר היה 950 יורו
  • בין השנים 2018 ל-2019 המחירים עלו ב-7%! ראו בלינק המצ"ב
  • וב- 2019 המחיר למ"ר 1,119 יורו!
  • על סמך הנתונים בערים מסביב לצייץ ועל המגמות שכבר חלות שם, ניתן להניח שעם סיום פרויקט הרכבת ב- 2025 ובמקביל לפיתוחים נוספים בעיר המחירים למ"ר יהיו בין 2000- 3000 יורו למ"ר, עלייה המשקפת גידול של מאות אחוזים על השקעות שייעשו היום.


סיום שלבי בניה ופיתוח בעיר צייץ

לפרטים נוספים ופירוט הכתבה - לחצו כאן


Untitlןרןרןרןרןed-1.jpg


כשהביקוש עצום, קמים יזמים ובונים קומפלקסים של מגורים חדשים

לפרטים נוספים ופירוט הכתבה - לחצו כאןUntitlן'3ן3ן3ןed-1.jpg
Unקןקןןקןקןקtitled-1.jpg
8484940430401.jpg
Untitl8434340394034903490394304934093430


ט.ל.ח

הנתונים המפורטים להלן נאספו מאתרי האינטרנט ואתרי נדל"ן ואיננו אחראיים על הפרסומים.

נתוני עליית הערך והתשואה נאספו מאתר immobilienscout24.de 


נכסים לרכישה בעיר צייץ, גרמניה: