שלבים בתהליך הרכישה:

1. התעניינות של הלקוח ברכישת נכס בגרמניה

לקוח הגיע פנה בנושא רכישת נכס בגרמניה בעקבות פרסום במדיה החברתית / באתר, או דרך שיתוף פעולה באמצעות משרדי נדל"ן שותפים ועם פנייתו תתואם פגישת ייעוץ על מנת להכיר את צרכיו ולהתאים לו את הנכסים המתאימים להשקעה.

2. תיאום פגישת ייעוץ

המשקיע הגיע לפגישה במשרדים והוא ייקבל הסבר קצר על הנכסים, תהליך הרכישה והאופציות המתאימות לו. לאחר הפגישה ובמהלכה יהיה זמן לשאילת שאלות על הנכסים ואיסוף מידע רלוונטי אודות הנכס.

3. חתימה על בקשה להזמנת הנכס:

לאחר החתימה על הזמנת הנכס, הלקוח מעביר את דמי הייעוץ בעסקה ובמקרים מסויימים יצטרך להעביר גם דמי שיריון או מקדמה לרכישה. את הסכם הזמנת הנכס ניתן לבקש ישירות מהחברה לעיון ושימוש עתידי.

4. הסכם רכישה מהנוטריון:

לאחר קבלת התשלומים בחברה יש לשלוח את פרטי המשקיע (צילום דרכון, שם מלא, מצב משפחתי וכתובת מגורים באנגלית כולל מיקוד) בצירוף ההסכם החתום, ישירות לאיש הקשר בחברה אשר יעביר זאת לנוטריון לצורך הכנת הסכם רכישה. 

5. התקבל הסכם טיוטה לרכישה בגרמנית וניתן לתרגם אותו לעברית או כל שפה אחרת.

לאחר שהנוטריון יסיים את עבודתו, הוא יישלח ללקוח את טיוטת הסכם הרכישה לאישור. עם האישור, הנוטריון יישלח את הסכם הרכישה המקורי + מסמך לחתימה בשגרירות.

6. אישור הסכם הרכישה בשגרירות:

הלקוח חותם על ההסכם רכישה בשגרירות ושולח את ההסכם לנוטריון, כעת ההסכם מאושר והלקוח יקבל עדכונים שוטפים בדואר ישראל וממשרד הנוטריון במייל.

7. פתיחת חשבון בנק: 

שליחת  מסמכי החתימה של הלקוח על פיתחת חשבון בנק לחברת הניהול הגרמנית על מנת שתוכל לפתוח עבורו חשבון בנק, הלקוח יישלח אליה את הנתונים והאסמכתאות הרלוונטיות. לחשבון הנק הרלוונטי חברת הניהול תעביר את הכספים והתשואות מהנכסים, וממנו גם תבצע תשלומים.

8. מעבר לחברת הניהול / במידת הצורך:

לאחר קבלת הרישום במקרקעין יתחילו להתקבל הכנסות מהנכס במידה והוא מושכר, במידה והוא לא מושכר אבל מיועד לאכלוס מיידי, תתחיל חברת הניהול לאתר שוכרים במהירות האפשרית בהתאם לאופי השכירות המבוקש לטווח הארוך או הקצר.

9. שיפוצים והשבחה / במידת הצורך:

במידה והנכס מוגדר כלא מושכר ולא משופץ הוא עובר לניהול של חברת היזמות ומפנים אותו לקבלן מקומי / שיפוצניק מקומי. נוכל לסייע באיתור חברת קבלנות איכותית ובמחירים אטרקטיביים. 

10. שירותים נוספים בהמשך התהליך:

הלקוח פותח תיק בעזרת רו"ח מקומי, הלקוח מחליט להקים חברה או לבצע שירותי פרצלציה ועוד..

ט.ל.ח 

הכותב איננו עורך דין, איננו רואה חשבון ועוסק בשיווק נדל"ן במזרח גרמניה. כל הנתונים שנרשמו במאמר זה נאספו מאתרים שונים באינטרנט ומוגשים לעיון בלבד, אין להסתמך על נתונים אלו בלבד ויש להתייעץ עם גורמי מקצוע רלוונטיים המוסמכים לכך מראש.