למה להשקיע בגרמניה ובמזרח גרמניה בפרט?

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במספר המשקיעים במזרח גרמניה – בעיקר בזכות הפיתוחים המאסיביים וההשקעות שהממשלה בגרמניה מפנה למזרח. המחירים במזרח גרמניה,  ובאזורי המפתח בהם אנו משקיעים ופועלים נמצאים בעלייה מתמדת. הפיתוחים הרבים מזמינים משקיעים ממקומות שונים בעולם ועם יכולות השקעה במנעד רחב ומגוון של תקציבים ואפשרויות השקעה.  מזרח גרמניה מציעה השקעה עם תשואות גבוהות מאוד ביחס לשוק הגרמני ועם אפשרות לקבל החזר עבור ההשקעה בתוך זמן יחסית קצר. עכשיו זה הזמן!

עליית הערך באזור מושפעת ממספר גורמים; ראשית, הממשלה משקיעה סכומי כסף גדולים בכוונה לפתח את הערים הגדולות במזרח (לייפציג ואחרות) וערי הלווין הסמוכות אליה. בשנים האחרונות נבנו כבישים חדשים, תשתיות ותחבורה ציבורית מפותחת. במזרח גרמניה ובאזורי הפעילות בהם אנו עובדים קיימים פרויקטים עצומים ובתקציבי עתק לחיזוק תשתיות, לעידוד תיירות ופיתוח האקדמיה והתעסוקה האזורית. בנוסף, כח השוק החופשי, אשר שבע מהשקעות במערב גרמניה היקרה ועם עודף החקיקה בנושאי פיתוח, שכירות והגבלות רווח מנווט השקעות בהיקפים חסרי תקדים למזרח גרמניה ואשר יצר תנופת בניה ופיתוח. במזרח גרמניה יש מספר ערים מובילות אשר הנתונים המתפרסמים באתרי הנדל"ן, באתרי העיריות והמועצות המקומיות ולפי הפרסומים בעיתונות יכולים להשפיע על החלטתך לרכישת נכסים.

להלן מספר נתונים מעניינים במספרים: 

 • פלאון: (עלייה ממוצעת לעיר)

מחיר ממוצע לבניין הוא 1624 יורו למ״ר.

• דמי שכירות ממוצעים בדירה הם 4,96 יורו למ״ר.

• ערכי הנדלן עלו בארבעת השנים האחרונות 17 אחוז.

 • צייץ: (עלייה ממוצעת לעיר)

מחיר ממוצע לבניין הוא 1176 יורו למ״ר.

• דמי שכירות ממוצעים בדירה הם 4,93 יורו למ״ר.

• ערכי הנדלן עלו בארבעת השנים האחרונות ב5 אחוז.

 • שפורה: (עלייה ממוצעת לעיר)

• מחיר ממוצע לבניין הוא  1236 יורו למ״ר.

• דמי שכירות ממוצעים בדירה הם 4.92 יורו למ״ר.

• ערכי הנדלן עלו בארבעת השנים האחרונות 8 אחוז.

 • אלטנבורג: (עלייה ממוצעת לעיר)

• מחיר ממוצע לבניין הוא 1217 יורו למ״ר.

• דמי שכירות ממוצעים בדירה הם 5.32 יורו למ״ר.

• ערכי הנדלן עלו בארבעת השנים האחרונות 5 אחוז.

לאחר הבנת ההשקעות השונות במדינות השונות בעולם ניתן להבחין כי ההשקעות בגרמניה הן האטרקטיביות ביותר, גרמניה נחשבת לבירת העסקים, כלכלתה נמצאת במקום הראשון באירופה ובמקום הרביעי בעולם, ניתן לרכוש נדל"ן במחירים הנמוכים ביותר ובתשואות הגבוהות ביותר וזאת באמצעות רכישה בטוחה שנעשית  דרך נוטריון גרמני.

הבירוקרטיה הגרמנית מאפשרת למשקיע מעטפת של ביטחון בהשקעה, שבסיום התהליך יקבל המשקיע רישום במקרקעין הגרמני, נתוני ההשקעה הטובים של גרמניה והמרחק הקצר 4 שעות טיסה בלבד מובילים יותר ויותר משקיעים ישראלים לרכוש נכסים בגרמניה.

כלכלת גרמניה:

כלכלת גרמניה, על פי מדדים כלכליים מקובלים, היא הראשונה בגודלה באירופה, מאז איחוד מדינות גרמניה לכדי מדינת לאום אחת, המדינה תועשה במהרה ורשמה זינוק כלכלי עצום.

נכון ל- 2017, היא החמישית בגודלה בעולם במונחי תוצר לאומי גולמי (ביחס לכוח הקנייה), אחרי סין העממית, ארצות הברית, הודו ויפן.

נכון לשנת 2016 גרמניה היא היצואנית השלישית בגודלה בעולם, ומייצאת שירותים וסחורות בסך של 1.21 טריליון אירו.

נכון לשנת 2017 גרמניה עם תוצר מקומי גולמי (תמ"ג) של 3.67 טריליון דולר אמריקאי לעומת צרפת 2.6 ובריטניה 2.6. גרמניה מובילה בחוסן הכלכלי שלה מפני שאר המדינות. על בסיס התמ"ג נבנה מדד תמ"ג לנפש המותאם לכח קניה במדינה. מדד זה לוקח בחשבון שני משתנים נוספים: גודל האוכלוסייה במדינה, ורמת המחירים במדינה. באמצעות התמ"ג לנפש מעריכים את רמת החיים במדינה.

שותפות הסחר העיקריות של גרמניה כוללות את צרפת, ארצות הברית, הממלכה המאוחדת, איטליה והולנד. אחוזי האבטלה בגרמניה הם הנמוכים ביותר בכל אירופה רק 3.1% נכון לפבואר 2019  ואחוזי האבטלה נמצאים במגמת התקטנות של 0.4% בשנה.

הנתון הנמוך ביותר שידעה גרמניה מאז חודש יוני  1991 לאחר איחודה ההיסטורי בין הצד המזרחי למערבי. לשם השוואה, שיעור האבטלה בצרפת, הכלכלה השנייה בגודלה בגוש האירו, הסתכם ברבעון השני של השנה ב- 8.8% נכון לפברואר 2019.

אינפלציה נמוכה מיעד הבנק המרכזי:

האינפלציה בגרמניה נמוכה מהיעד של הבנק המרכזי, העומד על כ- 2%. היעדר לחצים אינפלציוניים מעודד כמובן את המשך המדיניות המוניטרית המקלה והריבית האפסית.

 סיכום כלכלת גרמניה:

בשנים האחרונות גרמניה הוכיחה שהיא במגמת עלייה, מבחינת הכלכלה ומבחינת עליית שווי נכסי הנדל"ן.

בערים הגדולות המחירים מגיעים לשיאים של 44% מעבר למחירי השוק שהיו בעברה של גרמניה, ההזדמנויות הגדולות נמצאות בערים הקטנות של גרמניה, והצמיחה הגדולה במשולש המיקוד שלנו בין דרזדן לליפציג ולצביקאו, שם הממשלה משקיעה כספים רבים כדי לקדם את הפער בין המזרח למערב וגם כי שם עדיין אפשר לרכוש נדל"ן במחירי פריפריה של החל מ- 20,000 יורו לפני שהמחירים עולים והכל משתנה.

על פי ההערכות של מומחי הנדל"ן PWC, לברקזיט הצפוי במארס הקרוב צפויות השלכות חיוביות על הנדל"ן הגרמני. על אף ששוק הנדל"ן בלונדון מהווה מתחרה רציני על כספי המשקיעים, האקלים הפוליטי והכלכלי המעורפל בממלכה גורם לרבים מהם לחזור ליבשת. לכן אין זה מפתיע כי על פי מחקר שערכה PWC, ארבע מתוך 10 הערים המועדפות להשקעה ב-2019 הן בגרמניה – ברלין, פרנקפורט, המבורג ומינכן.

ייתכן כי זאת הסיבה שמשקיעים רבים מתקשים למצוא הזדמנויות נדל"ן בערים הגדולות – השוק בהן רווי והתשואות מגרדות בקושי את ה-6%. "אולי נכון להפסיק להשקיע בנדל"ן מסחרי בערים מרכזיות", אומר מנוביץ', "אך הערים הקטנות יותר, שעדיין לא מיצו את העליות והן בעלות פוטנציאל גדול וביקושים ריאליים, הן המקום המומלץ לרכז בו את הפעילות".

כלכלת גרמניה חזרה למסלול צמיחה הצפויה להימשך גם בשנתיים הקרובות. התחזקות הביקוש המקומי בשילוב התאוששות הכלכלה הגלובלית יובילו את מגמת הצמיחה במדינה.


היזמים הישראלים בגרמניה:

יותר ויותר יזמים ישראלים מעידים על תחושת ביטחון ויציבות בהשקעה שלהם בגרמניה, החוסן הכלכלי של המדינה הוא הסיבה המרכזית שבגללה משקיעים בוחרים בגרמניה, מבדיקה של "גלובס" עולה כי שווי הנכסים שרכשו ישראלים מגיע ליותר מ - 13 מיליארד ש"ח.

דוגמה בולטת לעסקת ענק כזו, שפורסמה לאחרונה ב”גלובס”, היא כוונתו של המלונאי דוד פתאל להשקיע כ-300 מיליון אירו (1.5 מיליארד שקל), יחד עם שותפים, ברכישת פורטפוליו של 22 בתי מלון מרשת “הולידיי אין” בגרמניה.

החברות הישראליות מכוונות את עיקר המאמצים לאיתור נכסים מניבים עם שוכרים יציבים לטווח ארוך במישור הפרטי והמסחרי.

השוכרים הגרמנים נוחים למשקיעים ובעיקר התרבות והאופי הגרמני שבו רוב הגרמנים 54% שוכרי נדל"ן.

עם השנים גם הגרמנים מתחילים לרכוש נדל"ן בכל רחבי גרמניה וחלה עליה באחוזי רוכשי הנדל"ן הגרמנים.

מהן הסיבות העיקריות שבזכותן ישראלים בוחרים להשקיע עכשיו במזרח גרמניה?

 • מחירי הנדל"ן מאוד זולים, ביחס להשקעות אחרות בעולם וביחס לנכסים הנרכשים.
 • הזדמנות להתפתח עם שוק נדל"ן שבצמיחה ולהגדיל את שווי הנכסים.
 • מחירי הנדל"ן בצמיחה הדרגתית החל משנת 2012
 • התשואה גבוהה וניתן להחזיר את ההשקעה לאחר מס' שנים בודדות.
 • מחירי הנדל"ן של שנת 2017  אלה לא אותם מחירי נדל"ן של שנת 2018 ולכן עכשיו זה הזמן לרכוש נדל"ן מניב לפני שמחירי הנדל"ן עולים ב- 2019
 • חוזי השכירות בגרמניה הם פתוחים ללא הגבלת זמן, ובדרך כלל הם ארוכי טווח.

אם כן, בגרמניה הכללים ברורים ויש מוסר תשלומים טוב מצד הדיירים, ישראלים אוהבים לעשות בה עסקים ורכישות נדל"ן במדינה עם כלכלה חזקה ושיעורי אבטלה נמוכים וצמיחה הדרגתית.

גרמניה היא מדינה מאוד תחרותית, והיא מתבססת על ייצוא, בעיקר של מוצרי תעשייה כבדים.

בגרמניה יש הרבה כסף בבנקים, הריביות נמוכות ומבחינה פיננסית גרמניה נהנית ממצב מצוין, הריבית בגרמניה יותר נמוכה גם מארה”ב, כי כשהיה לחץ באירופה, הרבה אנשים בגוש האירו העבירו את כספם למדינות החזקות בגוש, ובראשן לגרמניה.

מחירי הדירות הנמוכים, הצמיחה הכלכלית המתמשכת ורמת החיים הגבוהה – כל אלו הופכים השקעה בנדל”ן בגרמניה ליעד אטרקטיבי בעיני ישראלים רבים


ההיסטוריה של גרמניה:

בין השנים 1961–1989 הייתה חומה בברלין, שחילקה את גרמניה למזרח ומערב
הצד המזרחי נשלט ע"י ברית המועצות והצד המערבי ע"י בעלות הברית- ארה"ב, צרפת ובריטניה, מה שהוביל חופש דמוקרטי ופיתוח בצד של מערב גרמניה ואילו הצד המזרחי נשאר מאחור.

עד לפני מס' שנים הנתונים הדמוגרפיים הראו אחרת לגבי הערים הגדולות-לייפציג ודרזדן וכיום, כל מי שחי באזורים הללו מופתע לראות את ההתפתחות שהערים הללו חוו בקצב מסחרר בשנים האחרונות.
באותו האופן שהערים הגדולות התפתחו וממשיכות להתפתח, כך גם ניתן להבין שהערים סביבן הולכות להתפתח גם כן. הרבה משפחות כבר עוזבות את הערים הגדולות ועוברות לערים הקרובות אליהן כתוצאה מיוקר המחיה, הצפיפות והרעש. המשפחות מעדיפות לגור בערים מסביב כי שם מחירי הדיור נמוכים והעיר שקטה יותר ונוחה למשפחות.

התחבורה הציבורית בגרמניה כולה מאוד מפותחת ומאפשרת מעבר נגיש ומהיר בין עיר לעיר.

כיום מחירי הנדל"ן במזרח גרמניה מצוינים ומאפשרים לכל משקיע להיכנס להשקעה, פחות מ-100,000 ש"ח ניתן לרכוש נכס מניב, ולהנות מתשואה שנעה בין 9%-12%

מזרח גרמניה מוקפת מבנים היסטוריים, ארמונות וטירות, אגמים ענקיים, אתרי תיירות, מוזיאונים ויותר מהכל- מבנים עתיקים שעומדים ריקים ומחפשים את היזם שישקיע בהם.
לעומת זאת, במערב גרמניה ובערים הגדולות נדיר למצוא מבנים לא משופצים ואם מוצאים המחירים כבר מאוד יקרים.

אנו מתמקדים באזורים עם מקומות עבודה, עם ביקוש לשוכרים , עם תחבורה ציבורית נוחה, ערים עם מפעלים, מקומות מסחר, תרבות וחינוך. ערים הקרובות לערים מפותחות עם אוניברסיטאות ומכללות, ערים המושכות אליהן משפחות רבות למגורי קבע וערים עם מרכזי תיירות אליהם מגיעים תיירים רבים מידי שנה.

המבקרים שהגיעו למזרח כבר התרשמו מהתפתחות שנראית לעין- התפתחות בתשתיות, שיפוצים של בנייני מגורים, הקמת מרכזי עבודה, מסחר, תרבות, הגדלה והרחבה של מפעלים ועוד.

יש יזמים שהתחילו לזהות את הפוטנציאל במזרח גרמניה ודוהרים להשקיע בה, בגלל התשואות המאוד אטרקטיביות שמושכות את המשקיעים הזרים. אותם משקיעים יודעים שעכשיו מזרח גרמניה לא נמצאת בשיאה, אבל בעוד מספר שנים היא תהיה "ברלין של לפני 10 שנים, ולייפציג של לפני 6 שנים", וזאת הסיבה שאנחנו מאמינים בערים הנמצאות בפיתוח. מתוך הערים המתפתחות ניתן להגיע לאחוזי הצלחה גבוהים יותר וכבר בימים אלה מחירי הדיור והנכסים עולים באופן הדרגתי.

גרמניה היא החמישית בגודלה בעולם המתאפיינת בחוסן כלכלי של ייצוא לכל הגוש האירו ולמדינות רבות בעולם.

סל המחיה בגרמניה הוא מהטובים בכל אירופה. בגרמניה יותר מ 54% מהאוכלוסייה הם שוכרים- הם בוחרים להשכיר את הבית שלהם, כי עלויות השכירות ביחס לשכר המתקבל מאוד נמוכות. הם חיים במצב כלכלי טוב, שלא מצריך מהם לרכוש נכסים, הם מעדיפים לשלם שכירות וזאת התרבות השולטת במדינה, מה שמאפשר פוטנציאל נרחב יותר למשקיעים להכנסה פסיבית מנכס מניב.

היות והתרבות הרווחת בקרב החברה הגרמנית היא שכירות כשגרת חיים, הדיירים נשארים באותה הדירה לטווח ארוך, מטפחים ושומרים על הנכס שלהם ועושים חוזי שכירות ללא הגבלת זמן.

בגרמניה יש מערכת סוציאלית חזקה שנותנת תמיכה כלכלית לאזרחיה ומאפשרת לימודים גבוהים בחינם, למיעוטי היכולת- דמי אבטלה ללא הגבלת זמן מגיל 25 ושכירות ומחייה על חשבון המדינה.
כמעט ולא קיימות בעיות עם תשלומי השוכרים, כי במידה ושוכר לא משלם יותר מחודש, ניתן להוציא אותו מהנכס שכל כך טיפח במשך השנים.

לגרמניה עולים מידי שנה מהגרים. המדינה דואגת לקלוט את אותם פליטים בצורה מסודרת כדי שיוכלו להשתלב באוכלוסיה המקומית בצורה הטובה ביותר וזאת ע"י לימוד השפה הגרמנית, דאגה להכנסה חודשית, לימוד מקצוע ודירה.

אותם מהגרים מאפשרים יתרון גדול למשקיעים- אפשרות להשכיר דירה או בניין שלם לעירייה, ובכך העירייה משלמת עבור המהגרים בכל חודש ודואגת לנהל עבורם את הנכסים בהתאם לצורך.

החל משנת 2012 יותר ויותר גרמנים מחליטים לרכוש נדל"ן בגרמניה ולהשתלב בשוק הנדל"ן.

גרמניה מחולקת ל- 16 מדינות פדרליות

גרמניה מורכבת מ 16 מדינות, שכל אחת מהן ריבונית באופן חלקי.

בשביל לעשות השוואה בגדלים בין ישראל לגרמניה, בשטחי גרמניה יכולות להיות 16 מדינות ישראל.

התמקדות במזרח גרמניה:

אנחנו עובדים בפריסה רחבה ומאתרים נדל"ן בכל גרמניה, הייחודיות וההתמקדות שלנו היא במזרח גרמניה בפרט משום ששם הפוטנציאל הוא הגדול ביותר, באזור עם ערים בפיתוח בהן מחירי הדיור עולים ושווי הנכסים גדל בקצב מתמיד. הערים ניזונות מהערים הגדולות הקרובות אליהם.

ניתן לראות את האזור בו אנו מתמקדים בחלק המצוין במפה:

למה מזרח גרמניה?

 • מדינה עם החוזק הכלכלי הראשון בגודלו באירופה והחמישי בגודלו בעולם.
 • אפשר לקנות נכס מניב החל מ- 100,000 ₪ במרחק של 4 שעות טיסה בלבד.
 • בגרמניה אפשר ללמוד באוניברסיטאות וקולג'ים ציבוריים בחינם וסל המחיה הוא הזול ביותר באירופה.
 • בין גרמניה וישראל קיימת האמנת מס בכדי למנוע מסי כפל.
 •  50% מהתושבים בגרמניה הם שוכרי נדל"ן.
 • בערים מתפתחות ניתן לקבל9%  תשואה ויותר.
 • מחירי הנדל"ן בעליה של4%-11%  ומחירי השכירות בעליה של 2%-5%  בשנה.
 • ממוצע מחיר הרכישה במערב: 3250 יורו למ"ר, ובמזרח: 850 יורו למ"ר.

מה הופך את מזרח גרמניה להשקעה הבטוחה ביותר בעולם 

- העסקאות נעשות באופן מאובטח דרך הנוטריון, שדואג לרשום את הסכם הרכישה שמייצג את החוק הגרמני

- הסיכונים במזרח גרמניה הם המזעריים ביותר, והם מתאפיינים בעיקר בכך שהערים המתפתחות לא מיושבות באופן מלא, לכן אנו מתמקדים בעיקר בערים הקרובות לערים גדולות יציבות ומפותחות

- הדיירים משלמים פיקדונות למשך 3 חודשים, מה שמאפשר לבעלים להשתמש בכספי הפיקדונות במידה ונעשו נזקים בדירה ע"י הדיירים או במידה ודייר מחליט להתחמק מתשלום

- דייר שרוצה לסיים את הסכם השכירות מחויב לתת התראה של 3 חודשים מראש, כך שבזמן הזה צוות הניהול דואג להתארגן על מציאת דיירים חדשים

- בגרמניה התושבים מעידים על תחושת ביטחון ואחוזי פשיעה נמוכים

 הסיכונים והסיכויים בהשקעה במזרח גרמניה:

סיכונים

- משבר נדל"ן לא צפוי

- הוצאות תחזוקה בלתי צפויות

- בעיות עם השוכרים או עיכוב במציאת שוכרים

- אוכלוסיית גרמניה מצטמצמת (ירידה בכמות הילודה והזדקנות האוכלוסיה הקיימת)

סיכויים

-התפתחות הערים מובילה לעליה הדרגתית במחירי הנדל"ן

-מחירי הנדל"ן מאוד נמוכים ביחס להשקעות אחרות בעולם

-תשואות גבוהות של  9% ועליית ערך של 8%

-מעבר של תושבים מהערים מפותחות לערים מתפתחות מסביב

-השקעת נדל"ן היא הבטוחה ביותר מבין כל אפיקי ההשקעות

- אחוזי האבטלה בגרמניה הם הנמוכים מכל אירופה והיא מדינה עם חוסן כלכלי וצמיחה מתמדת

ערים מתפתחות במזרח גרמניה:

העיר לייפציג:

העיר לייפציג היא הגדולה ביותר במדינת סקסוניה, היא מונה 617,000 תושבים.(נכון לשנת 2017)
העיר לייפציג ידוע כסמל לאומנות, תאטרון ומוזיקה. בעיר קיימים נופים ירוקים ואגמים, מוזיאונים, אנדרטאות מפורסמות, מרכזי תרבות ותיירות, אונבסריטאות במגוון תחומים ועוד.

כיום לייפציג היא המתחרה הרשמית של ברלין!
עיר עוצמתית ומפותחת עם אחוז נמוך מאוד של תושבים זרים, רק 5.6%. זהו אחד משיעורי הזרים הנמוכים ביותר מבין הערים הגדולות של גרמניה. בלייפציג נמצאת תחנת הרכבת השלישית בגודלה בגרמניה, אחרי אלו של ברלין ופרנקפורט. כבר מימים עברו, הקהילה היהודית בלייפציג הייתה גדולה ומשמעותית בחיי המסחר של העיר. לייפציג הייתה מקור פרנסה לסוחרים יהודים, הן כאלו שבאו לירידים על מנת לסחור והן כאלו שעברו אליה.

בעיר זו חי והתנצר עם משפחתו, המלחין הנודע פליקס מנדלסון (שינה את שמו לברטולדי) נכדו של משה מנדלסון. נחשב צאצא יהודי בעיני הגרמנים והיהודים, ודיוקנו מתנוססת במוזיאון היהודי במקום של כבוד.  בלייפציג עדיין קיים בית הכנסת ברוד (ברודי), היחיד ששרד את השואה ובו מתקיים מניין יומי. בעיר גם מקווה טהרה, מרכז תורני, וחנות כשרה. 

בעיר קיים מכון מחקר על שם שמעון דובנוב לחקר ההיסטוריה של יהדות אירופה. במקום בו היה בית הכנסת הגדול נמצאת כיום אנדרטת בית הכנסת בלייפציג. אתרי הנדל"ן מראים כי בעיר לייפציג קיימת עלייה של 11% במחירי הנדל"ן ועלייה של 4% במחירי השכירות.

Leipzig, Germany
השקעות נדל


העיר דרזדן:

העיר דרזדן היא עיר הבירה של מחוז סקסוניה והשניה בגודלה. בעיר יש 550,000 תושבי קבע וכיום נחשבת כאחת מהערים המתויירות ביותר באירופה כולה! עוד בתקופות קדומות נחשבה דרזדן לעיר מאוד פופולרית בקרב מלכי סקסוניה ובכירי העיר בשל יופייה וגודלה המרשים של העיר.

במלחמת העולם השניה, עברה העיר סדרה של הפצצות שהחריבו אותה עד ליסודה. לאחר שיקום מסיבי של העיר, ניתן לראות כי העיר התעוררה מחדש לחיים בעודה משלבת מבנים ענקיים ומפוארים מתקופות שונות שמשלבים ביצירתיות את הישן והחדש, מה שגורם לעיר להיות מיוחדת, צבעונית ויפיפיה.

בעיר אתרים תיירותיים במיוחד- מוזיאונים, אתרי תרבות, מקומות בילוי ופנאי, מוסדות לימוד ואוניברסיטאות מוכרות בכל אירופה, וכמובן המון קניונים ומקומות לקניות עם מיטב חברות האופנה הגדולות בעולם. בעיר דרזדן קיימת עלייה של 9% במחירי הנדל"ן ועלייה של 2% במחירי השכירות.

Dresden, Germany
WhatsApp Image 2018-08-21 at 2.39.33 PM.


העיר צייץ:

העיר צייץ נמצאת במחוז סקסון אנהלט, יש בה 30 אלף תושבים נכון לשנת 2015, ומאז האוכלוסייה גדלה. במיקום שלה היא נמצאת במרחק של 20 דק מנאומבורג, מאלטנבורג, גרה ו 30 דק ברכבת לעיר הגדולה לייפציג.

בעיר צייץ יש אתרים היסטוריים, קתדרלה, כנסיה, פארקים, מרכזי לימוד, בתי ספר ותיכון, מרכזי רפואה, יש מדרחוב מרכזי, חנויות, מסעדות, מקדונלדס, נהרות, תיאטרון, קולנוע, מכון כושר ועוד מקומות תרבותיים, בעיר יש גם מס' סופרים מקומיים ומרכזי קניות ענקיים כמו (לידל, אדיקה, קאופלנד, טום, גלובוס, אלדי, מדיה מקס, דיאמ ועוד..)

בעיר יש את הרחוב היהודי ששוכן בלב המדרחוב המרכזי, עם אנדרטת זיכרון ליהודים שחיו באותה תקופה וקידמו את העיר בעסקים יהודיים מקומיים (שם הרחוב: יודן שטראסה) בעיר יש מוזיאונים ואת טירת מוריצבורג ששוכנת בארמון המגורים של הדוכסים. העיר קיימת עוד מזמן הדוכסים משנת 531.

בעיר מתקיימים מס' פעמים בשנה פסטיבלים שונים, בימי חג, ביום הסוכר של העיר, באוקטובר פסט ועוד. בעיר יש יותר מ 5 סוכנויות רכבים. בעיר יש מפעל מרכזי לסוכר המפעל מרחיב את העיר ומספק הרבה מקומות עבודה והרבה ביקורים של אנשי עסקים מכובדים לעיר.

העיר מזוהה לראשונה עם פיתוח וייצור עגלה לתינוק הראשונה מסוגה בעולם.

בצייץ יש מועדון כדורגל ואצטדיוני ספורט שונים, מתקני שחיה, התעמלות, מגרשי טניס ועוד..

בעיר יש תחנת רכבת ותחנות אוטובוסים, והדרך בתחבורה הציבורית קלה ופשוטה, בימים אלה מרחיבים את התחנת רכבת ונעשים בה שיפוצים, בכללי העיר נמצאת במצב של שיפוצים רבים כדי לעודד הגירה חיובית באוכלוסייה
בעיר צייץ קיימת עלייה של 8% במחירי הנדל"ן ועלייה של 3% במחירי השכירות

נכסים לרכישה בעיר צייץ, גרמניה:

Zeitz, Germany
השקעות נדל


העיר אלטנבורג:

העיר אלטנבורג נמצאת במדינת תורינגיה, במחוז אלטנבורגר. העיר קיימת יותר מאלף שנים.. עם כ -40,000 תושבי קבע וכ- 35,000 תיירים בשנה. העיר שוכנת במקום אסטרטגי מושלם. חיבור בין הערים לייפציג, גרה, קמניץ ואלה-סלה. מה שמאפשר לעיר להוות מרכז מסחרי שופע במפעלים, מקומות עבודה, העברת סחורות ובעיקר תיירים. בשנת 1810 הומצא בעיר משחק הקליפים המפורסם שנקרא Skat וזוכה לפופולריות רבה ולמבקרים מכל העולם עד היום.

בעיר ארמון, מס טירות עתיקות ומרשימות, תאטרון מפורסם, מוזיאון המשחקים, מרכזי קניות, מדרחוב ראשי שופע במופעים, חנויות, ירידים ודוכנים בכל ימות השנה.

כמו כן בעיר גני ילדים, בתי ספר, תיכונים סופרים ועוד. קיימת תחנת רכבת גדולה ומפותחת ותחנות אוטובוס שמאפשר מעבר קל בין הערים השונות ברחבי גרמניה. בעיר יש גן חיות ענק, הרבה מוזיאונים, פארקים, אגמים ונהרות.

בעיר אלטנבורג קיימת עלייה של 5% במחירי הנדל"ן ועלייה של 3% במחירי השכירות.

נכסים לרכישה בעיר אלטנבורג: 

Altenburg, Germany
השקעות נדל


העיר פלאון:
פלאון היא עיר יפייפיה עם 65,000 תושבים, היא העיר החמישית בגודלה במחוז פוטלנדקרייס
העיר תיירותית ומזוהה בעיקר עם אומנות מתקופת הרנסנס. בעיר יש מוזיאונים, גלריות אומנות, אולמות קונצרטים מפוארים, מרכזי קניות רבים, מפעלי דפוס וטקסטיל ועוד. בעיר פלאון קיימת אקדמיה בתחום הטכנולוגיה והכלכלה. העיר בעלת נגישות מהירה בתחבורה ציבורית, עם תחנת רכבת מרכזית ורכבת קלה. פלאון קרובה לעיר הגדולה צביקאו (עיר עם 350,000 תושבים) במרחק של חצי שעה בלבד!

בעיר פלאון קיימת עלייה של 4% במחירי הנדל"ן ועלייה של 2% במחירי השכירות

נכסים לרכישה בעיר פלאון, גרמניה:

Plauen, Germany
השקעות נדל


העיר גרה:
העיר גרה, אחת מהערים המתפתחות במזרח גרמניה. היא עיר עצמאית עם 97,000 תושבים והשלישית בגודלה בתוריגניה, היא נמצאת בין הערים הגדולות: קמניץ, צביקאו ופלאון ומהווה מרכז אזורי לייצור טקסטיל ומתכות, גרה מוזכרת ומפורסמת עוד מלפני 1000 שנים עוד בימי הדוכסות.
החל מ- 1990 העיר נמצאת בפיתוח הדרגתי, שופצו מבנים רבים כדי לשקם את הכלכלה, נבנו מרכזי קניות ונעשו שינויים רבים כדי לפתח את התשתיות. בעיר גרה יש מרכזי תרבות, חינוך (אוניברסיטה), תיירות ומסחר.

Gera, Germany
השקעות נדל


הפיתוחים בערים

תכנית הרכבת החשמלית כבר אושרה! וצפויה להסתיים בשנת 2025

פרויקט הרכבת החשמלית שהולך לפתח את התחבורה הציבורית בערים סביב העיר הגדולה והשוקקת לייפציג ובכך לאפשר תנועה מהירה יותר בכל שעות היום. התושבים יהנו מזמינות והגעה מהירה אל העיר הגדולה, ובכך תתאפשר זמינות גדולה לערים המתפתחות - צייץ, וויזנפלס וגרה

לפרטים נוספים ופירוט הכתבה - לחצו כאן

84493434-5951.jpg


כבישים מהירים ואוניברסיטאות חדשות, הממשלה כבר השקיעה 8 מיליון אירו

לפרטים נוספים ופירוט הכתבה - לחצו כאן

123232323.jpg


סיום שלבי בניה ופיתוח בעיר צייץ

לפרטים נוספים ופירוט הכתבה - לחצו כאן

Untitlןרןרןרןרןed-1.jpg


כשהביקוש עצום, קמים יזמים ובונים קומפלקסים של מגורים חדשים

לפרטים נוספים ופירוט הכתבה - לחצו כאן

Untitlן'3ן3ן3ןed-1.jpg
Unקןקןןקןקןקtitled-1.jpg
8484940430401.jpg
Untitl8434340394034903490394304934093430


ט.ל.ח

הנתונים המפורטים להלן נאספו מאתרי האינטרנט ואתרי נדל"ן, הם מוגשים לעיון בלבד ואין לראות במידע זה מחייב. יש לבדוק את הנתונים עם גורמי מקצוע מוסמכים ומורשים.

נתוני עליית הערך והתשואה נאספו מאתר immobilienscout24.de