אלו התרים אחר השקעות בשוק הנדל"ן בחו"ל מומלץ שישימו לב לסצנת הנדל"ן הלוהטת שהחלה מתפתחת בשנים האחרונות בגרמניה. עליה של 120% במחירי השכירות בברליןמשנת 2009 ועד היום, והמחסור הרב בדירות לצד התחלות בנייה נמוכות, יכולים להעיד על כך שזוהי רק ההתחלה, וכי כעת הזמן להשקיע בתחום נדל"ן בגרמניה שעתיד להתפתח מאוד. לכל מי שמחפש סיבות לכך הנה כמה מהן.

כי הם משקיעים בסטרטאפ

עד לפני כעשור היו בברלין כמה עשרות של סטארטאפים, אולם כיום סצנת הסטארטאפים פורחת כך שמדובר בכמה אלפים טובים. קיימים לא מעט גורמים שהופכים את ברלין למוקד משיכה עבור סטארטאפים, ביניהם ניתן למנות שפע שטחי משרדים זולים יחסית, תשתיות טכנולוגיות והיצע של עובדים מוכשרים הדוברים שפות שונות, כשמעל כולן מככבת האנגלית. מעצבים, מפתחים ומתכנתים מרחבי העולם נמשכים לעיר גם בגלל חיי הלילה המפורסמים, התרבות התוססת ועלות המחיה הנמוכה יחסית.

על פי נתוני הרשויות המקומיות בגרמניה, ברלין נהנית מנתוני הגירה חיוביים ומרשימים לפיהם עומד היחס על כ-50 אלף תושבים בשנה לחיוב. במקביל מספר התחלות הבנייה החדשות למגורים בעיר נמוך משמעותית מן הביקוש הזה, ההולך ומתגבר מה שגורם באופן טבעי לעלייה עקבית במחירי הנדל"ן בעיר המבוססת על אוכלוסיה של שוכרי דירות בעיקר. כלומר השקעה בתחום נדל"ן בגרמניה, ובעיקר בברלין יכולה להניב רווחים מעולים.

כי הם משקיעים בחינוך

ברלין גם ממשיכה למצב עצמה כיעד מועדף לסטודנטים ולצעירים מכל העולם עם מוסדות לימוד נחשבים. כאשר ממשלת גרמניה עצמה ידועה כמי שמעודדת את הגעתם של אלה, ומעניקה להם מגוון מלגות ומנגנוני סיוע, שיחד עם עלות המחייה הנמוכה יחסית מייצרים עבורם סביבת לימוד אידיאלית.

ואכן עד לא מזמן שכר הלימוד בגרמניה היה כמעט חינם, עם עלויות הרשמה צנועות בלבד. החל מ-2007 מוסדות לימוד ציבוריים הורשו לגבות שכר לימוד, אך לעומת שכר לימוד הנגבה בישראל או אפילו במדינות אירופאיות אחרות, מדובר בסכומים נמוכים. גרמניה גם מנסה לעודד סטודנטים זרים לבוא ללמוד במדינה, ולכן רוב המלגות ותכניות המימון של הדי.די.איי. שהוא שירות החילופין האקדמי הגרמני, פתוחות גם לסטודנטים ממדינות אחרות, בכל תכניות הלימוד. בנוסף, דרישות הקבלה לרוב מינימאליות.

כי הם מפתחים פרוייקטים ציבוריים – בסביבה מתפתחת של נדל"ן בגרמניה

את העלייה הזאת יש מי שמשייך להשקעה של ממשלת גרמניה בפיתוחם המתמיד של פרויקטים ציבוריים, והן בגישה עסקית נבונה המושכת לערי גרמניה השונות מעסיקים רבים. שילובם של אלו יחדיו מהווה מתכון מושלם לצמיחה ולתנועה מתמדת של תושבים חדשים, מכל רחבי העולם המעוניינים לקבוע את ביתם בה, מה שהופך השקעה בשוק נדל"ן בגרמניה להשקעה משתלמת.

צמיחתה המתמדת של לייפציג במשך למעלה מעשור, יכולה להעיד על המדיניות של ממשלת גרמניה בפיתוחים של פרוייקטים ציבוריים. המביאה לכך שמשפחות צעירות קבעו בה את משכנם. כתוצאה מכך, למשק העיר יש כיום בסיס איתן, המאפשר לה להתמודד עם אתגרים נוספים. בתי ספר חדשים ומרכזים לגיל הרך נבנים חדשות לבקרים, ותוכנית תחבורה מקומית שתוכננה למשך עשר השנים הקרובות תועמד בקרוב להצבעה במועצת העיר. בהתבסס על כל המגמות הללו, התחזית קובעת כי עד שנת 2030, האוכלוסייה בעיר עתידה להגיע לכדי 720,000, ותציב אותה בשורה הראשונה של ערי גרמניה העיקריות. במהלך 2017  הכריזה לאיפציג רשמית על הקמתו של מרכז דיגיטלי. והפכה לעיר עם  הגידול הרב ביותר בתחום התעסוקה בגרמניה בשנים האחרונות. זוהי עיר שיש לקחת בחשבון כשבוחנים השקעת נדל"ן בגרמניה.ליצירת קשר עם wise-group אנא לחץ/י כאן
צפה/י בהצעות נדל"ן מניבות בעולם, לחץ/י כאן!